Lütfen Dil Seçiniz :
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...

HAKKIMIZDA

Fatum Otomotiv Yan San. Ltd. Şti. 2009 yılında Bursa Çalı Sanayi bölgesinde kurulmuştur. Sektör ihtiyaçlarını analiz ederek ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet anlayışı ile fark yaratmak üzere kurulan Fatum Otomotiv, yüksek kalite anlayışı ve ticari yaklaşımı ile CNC torna ve matkap tezgahları ile başladığı üretimine; gelişen müşteri ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak, sonraki yıllarda yatay indüksiyon sertleştirme - temperleme, puntasız taşlama, ovalama, cnc torna ve freze makinası yatırımları ile katma değerli ürün üretmeye başlamıştır.

2018 yılında makine parkının ve üretim kapasitesinin artışı ile Kayapa Sanayi Bölgesi'ne taşınan Firmamız müşteri taleplerine göre kesme, sertleştirme, temperleme, doğrultma, taşlama, tornalama, ovalama, anahtar ağzı açma , alyen açma gibi prosesleri ile özellikle hassas parçalardan biri olan amortisör piston kolu üzerine ihtisaslaşmıştır.

Otomotiv sektörünün hassas ihtiyaçları ve yüksek performans gereklilikleri göz önünde bulundurularak, uzman kadrosu ile müşterilerine yüksek kaliteyi güvenilir teslimat ve uygun Fiyat imkanları ile sunmak firmamızın prensipleri arasındaki en önemli yeri almıştır.

Fatum Otomotiv, kaliteye verdiği önemi vurgulayan lSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası yanında 2021 yılında Otomotiv Yan Sanayi Kalite Yönetim Sistemi olan IATF 16949:2016 belgesini almaya hak kazanmıştır.

VİZYONUMUZ

  Kalite ve güvene dayalı geçmişimizle oluşturduğumuz değerlerimizi koruyup, yeni yüzyılın rekabet ortamında en iyi hizmeti vermek. Tecrübeleri ve çalışkanlıklarıyla gurur duyduğumuz değerli çalışanlarımız ile birlikte lider bir kurum olmak.

MİSYONUMUZ

  Gelişmiş ürünlerin sunulduğu, uyguladığı yeniliklerle her zaman yüksek standartlara sahip kaliteli ürün gamıyla tüm müşterinin en güvendiği firmalardan biri olmak ve satış sonrası hizmetleri ile yüksek sorumluluk bilincini koruyarak sektöre ve topluma öncülük etmek.

DEĞERLERİMİZ

ÇALIŞANIMIZA GÜVEN
  En değerli kaynağımız olan insanımıza güvenir, kendilerine devredilen yetkiyi sorumluluklarının gerektirdiği şekilde kullanacaklarına inanırız.
ŞEFFAFLIK
  Birbirimize karşı açık ve dürüst davranırız. Farklı görüşleri kabul eder, değişimi destekleriz. Organizasyonumuzun bütününde karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunuruz.
MÜKEMMELLİK
  Mevcut standartları yeterli görmeyip mükemmelin peşinde koşarız. Mevcut standartları sürekli iyileştirme ve mükemmelleştirme çabası içinde, yaptığımız işten keyif alırız.
TAKIM ÇALIŞMASI
  Çalışanlarımızın ve kurumun ortak çıkar ve hedeflerini birleştirerek, uyum içinde, takım ruhu ile çalışmalarını sağlarız. Çalışanlarımızın yaratıcılığını ortaya koymaları, işlerini sahiplenmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için gerekli olanakları sunarak takım ruhunun güçlenmesini sağlarız.
HIZ
  Müşterilerimizi memnun edecek çözümleri rakiplerimizden önce sunmaya çalışarak, en uygun çözümleri buluruz. İyileştirme ihtiyaçlarını en etkin şekilde cevaplarız.
İŞ AHLAKI
  FATUM olarak, müşterilerimizin beklentilerinin bilincinde olup, tüm faaliyetlerimizde iş ahlakının temel değerleri ile sosyal sürdürülebilirlik ve etik politikamız doğrultusunda hareket ederiz.

KALİTE POLİTİKAMIZ

 • Uluslararası boyutta kalite, fiyat ve verimlilik açısından rekabet edebilen bir kuruluş olmak,
 • Müşteri isteklerini, yasal mevzuatları da dikkate alarak zamanında ve uygun şekilde karşılamak,
 • Problemleri üretim sırasında ve kaynağında çözmek,
 • Çevreye duyarlı ve saygılı üretim yapmak,
 • İsrafın önlenmesi ve değişkenliğin azaltılması ile ilgili çalışmalarla, üretimde sıfır hatayı hedeflemek,
 • Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli iyileştirmek.