Lütfen Dil Seçiniz :
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...
 • Sağlam Ürün
  Güvenilir Marka...

ÜRETİM

MAKİNE PARKI

FATUM, ileri teknolojisi sayesinde otomotiv , mobilya ve beyaz eşya sektörlerine yedek parça üretebilmektedir , modern CNC torna ve otomatları ile her türlü karmaşık parçaların üzerinde hassas tolerans seviyelerini elde edebilmektedir.

Müşteri taleplerine göre; CNC, kesme, sertleştirme, temperleme, taşlama, tornalama, ovalama, anahtar ağzı açma, alyan açma ve freze gibi prosesleri ile özellikle hassas parçalardan biri olan “amortisör piston kolu” üzerine ihtisaslaşmıştır.

CNC TORNALAMA

Fatum Otomotiv olarak, CNC tek aynalı tezgahlarımız Ø3 mm ile Ø42 mm arasındaki milleri işleyebilme yeteneğine sahiptir. Bunun yanı sıra çapları Ø120 mm’e kadar olan parçaları da sürücüsüz üretebilmektedir.

TAŞLAMA

Fatum Otomotiv olarak, taşlama Sürecimizde, çift taraflı puntasız taşlama makineleri kullanılmaktadır. Ürünlerin daireselliği hassas olarak taşlanabilmektedir. Kalınlık toleranslarında da 0,01 mm içerisinde çalışılabilmektedir.

OVALAMA

Fatum Otomotiv; standart ve standart olmayan birçok diş grubunu, özel ovalama topları kullanarak uygun ovalama tezgahlarında yüksek mukavemetle üretebilmektedir.

İNDÜKSİYON, SERTLEŞTİRME & TEMPERLEME

Fatum Otomotiv bünyesinde bulunan yatay ısıl işlem makinaları ile Ø11 mm'den Ø30 mm'ye kadar olan millere 0,6 mm'den 2.0 mm'ye kadar derinlikte yüzey sertleştirme işlemi yapılabilmektedir.